Podsumowanie roku i cele na 2022 r.

Koniec roku oraz początek nowego to zawsze czas podsumowań, a także snucia planów na najbliższe 365 dni. W naszym przypadku jest podobnie. W tym artykule chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami po 9 miesiącach funkcjonowania drukarni oraz planami na rok 2022.

Rozpoczynając jednak od początku, dokładnie 9 miesięcy temu założyliśmy konto na Allegro.pl celem sprzedaży na nim naszych druków. Od tego czasu:

 1. Umożliwiliśmy Wam zakupy także poprzez sklep internetowy oraz portal Etsy.com;
 2. Zwiększyliśmy nasz park maszynowy z jednej do czterech drukarek żywicznych (SLA). Dysponujemy też drukarką filamentową (FDM).
 3. Wydrukowaliśmy dla Was ponad 600 produktów z naszej oferty, a w obecnej chwili w ofercie mamy 730 produktów oraz dwie usługi.
 4. Wdrożyliśmy 9 licencji od wspieranych przez nas twórców.
 5. Wsparliśmy 12 projektów na Kickstarterze (jednak duża ich część wciąż czeka na wdrożenie).
 6. Byliśmy wystawcą na Festiwalu Kontrast 2021 w Warszawie, a nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
FOG na Kontraście 2021

Przez ten też czas zdobyliśmy cenne doświadczenie w zakresie druku, obsługi zamówień oraz poszerzyliśmy ofertę. W tym roku planujemy nie zwalniać tempa, zwiększać ilość modeli oraz podnosić jakość naszych usług. Jednak jakie mamy konkretne cele w tym roku?

Cele na 2022 rok

W roku 2022 będziemy pracowali nad kwestiami poprawy polityki informacyjnej, a także szybkości oraz terminowości wykonanych zleceń.

Cel nr 1- wiesz co się dzieje z Twoim zamówieniem

Planujemy zmianę formy informowania Was o zmianach w realizacji zamówień. Obecny system powiadomień zostanie rozbudowany o nowe statusy realizacji zleceń w tym informacje o:

 • dodaniu modeli do planu druku i konkretnym terminie realizacji. Ta ostatnia informacja dostępna będzie na razie tylko dla zamówień ze sklepu internetowego,
 • rozpoczęciu druku zamówienia oraz jego postępach
 • informację o zmianach w terminie realizacji.

Zdajemy sobie sprawę, że obecny system powiadomień wymaga poprawy, dlatego możecie liczyć na zmiany w tym zakresie.

Cel nr 2- wiesz jaką jakość otrzymasz i możesz ją łatwo porównać

Dla większej przejrzystości w ofertach będziemy zamieszczać informacje o jakości druku (w mikronach) oraz stosowanej żywicy do danego produktu. Powszechnie podawane informacje o rozdzielczościach stosowanych drukarek niestety nie umożliwiają prawidłowej oceny jakości. Przykładowa drukarka z małym polem roboczym oraz ekranem 2k, daje bardzo zbliżona jakość jak drukarka z dużym polem roboczym i ekranem o rozdzielczości 4k. Nowy sposób informowania o dokładności druku umożliwi Wam lepsze zrozumienie oferowanego produktu oraz porównanie go z propozycjami naszej konkurencji.

Cel nr 3- krótsze terminy oczekiwania na modele – 3 dni robocze

Kolejnym ważnym celem jest przyśpieszenie dla Was produkcji modeli. Wiemy, że obecne czasy realizacji wymagały od Was dużej dozy cierpliwość (w szczególności w okresie świąteczno-noworocznym). Dlatego też zwiększyliśmy nasz park drukarek o potężnego Elegoo Jupitera (jest 3x większy niż obecnie posiadane Saturny). Zwiększa to nasze przerobowe o ponad 70%. Dzięki temu naszym celem jest dostarczenie Wam modeli w trakcie max. 5 dni roboczych, niezależnie od tego czy zakup ich odbywa się w okresie zwiększonych sprzedaż (np. przed świętami).

Cel nr 4- nowe produkty i szerszy asortyment

Niebawem w naszym sklepie możecie oczekiwać modeli:

W 2022 roku możecie oczekiwać również wdrożenia do sprzedaży nowych artystów w tym modeli:

 • 28mm i 15mm do gier bitewnych inspirowane wydarzeniami historycznymi głównie z okresu średniowiecza
 • 28 mm kompatybilne z systemami inspirowanymi trylogią Władcy pierścienia i Hobbita
 • 32 mm inspirowanych fantasy
 • terenów do gier bitewnych (II WŚ, fantasy i sci-fi)

Cel nr 5- Wdrożenie nowych usług

Rok 2022 obfitować będzie również w nowe usługi dodatkowe. Niebawem planujemy udostępnić Wam:

 • Usługi malowania modeli z możliwością dopasowywania jej do Waszych preferencji. Dostępna w trzech wariantach realizowana przez 4 współpracujących malarzy.
 • Usługi szybkiego druku w ciągu 24-48 godzin. Do „szybkich zleceń” zostanie wydzielona odrębna drukarka.
 • Usługi zmiany żywic na ultra-wytrzymałe i elastyczne. W szczególności polecane do modeli służących do gry. Niektóre modele będą też drukowane bardziej wytrzymałymi żywicami bez potrzeby dodatkowego ich zamawiania. W aukcjach znajdzie się również informacja o tym.
 • Usługi druku w większej rozdzielczości w tym wprowadzenie nowych drukarek umożliwiających większą dokładność druku.

W roku 2022 nie planujemy zwalniać tempa oraz nadal polepszać jakość naszych usług. Oprócz zwiększenia asortymentu, będziemy pracować nad przyśpieszeniem produkcji oraz lepszym systemem informowania was o statusie zamówień. W planach również jest poszerzenie usług o malowanie modeli. Niektóre z prac naszych artystów możecie już zobaczyć w naszej galerii. O realizacji kolejnych etapów będziemy informować Was na bieżąco. Pozostańcie więc z nami w kontakcie zapisując się na nasz newsletter! Do napisania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Select your currency